Program festivalu

NA JEDNOM BŘEHU 2018

NÁPLAVKA A NÁBŘEŽÍ LABE / BUSKING IN THE TOWN / 25. - 26. 5. 2018

Šestnáctý ročník je plný novinek a změn!
Měníme místo konání, festival bude dvoudenní a krom klubových koncertů vejdeme více do veřejného prostoru města Hradce Králové!
   
Zobrazit článek

MĚNÍME MÍSTO KONÁNÍ – POPOJEDEM OD ORLICE K LABI
V průběhu příprav festivalu vznikly nové okolnosti, které nahrály přesunu festivalu z tradičního místa Letní kino Širák. 
Ve spolupráci s klubem Náplavka a Chilli festivalem připravujeme slavnost na Smetanově nábřeží, hlavní koncerty v klubu Náplavka, volně dostupné venkovní koncerty a oživíme hudbou i jízdu na parníčku Eliška.   

FESTIVAL NA JEDNOM BŘEHU BUDE DVOUDENNÍ
Po šestnácti letech bychom rádi vešli do veřejného prostoru a oživili centrum města Hradce Králové. Charakter se nemění, stále si zakládáme na kvalitní dramaturgii v pestré žánrové nabídce. Termín: 25. - 26. května 2018

BUSKING IN THE TOWN - téma festivalu
Busking – čili pouliční umění – vychází z čirého charisma umělce a jeho schopnosti zaujmout i v poměrně krátkém čase. A právě letošní dramaturgický výběr je tomuto kritériu podřízen. Všichni umělci mají zkušenosti s pouličními vystoupeními, ačkoliv někteří dnes již vyprodávají velké sály a k jejich talentu a odvaze přibyla ještě zkušenost. Buskingovým hraním oživíme v pátek odpoledne vlakové nádraží, podchod u Centrálu, park u Grandu, parníček na Labi a dokonce i linky MHD.

NA JEDNOM BŘEHU 2018

IVA BITTOVÁ A VLADIMÍR VÁCLAVEK

25. 5. 2018 / KLUB NÁPLAVKA

19.00 h

Videowww.bittova.com
Jedno z nejzásadnějších alb tuzemské nezávislé scény dvacátého století živě na klubovém koncertu festivalu. Koncert autorského dua Iva Bittová a Vladimír Václavek zahájí festival v klubu Náplavka již v pátek. Zazní vlastní texty a autorská hudba, ale také zhudebnělé texty básníka Bohuslava Reynka, Jana Skácela či Zuzany Renčové. 
Ať na své hudební cestě kráčela jakýmkoli směrem,Ivu Bittovou vždy provázely housle. Dcera kontrabasisty Kolomana Bitta je jednou z mála českých umělkyň, které zná celý svět. Koncertuje v Tokiu, Londýně, Paříži, pravidelně vystupuje v Carnegie Hall, natáčí s elitou světové avantgardní scény, o spolupráci s ní stojí Tom Waits i Bobby McFerrin. Žije v malém městečku v údolí řeky Hudson ve státě New York, kam před lety přesídlila z domku v Lelekovicích u Brna. 
 
IVA BITTOVÁ A VLADIMÍR VÁCLAVEK

PLEASE THE TREES (CZ)

PÁTEK 25. 5. 2018 / KLUB NÁPLAVKA

19.00 h

Videowww.pleasethetrees.com
Není moc českých kapel, co jezdí turné po Státech, točí desky v Kalifornii, v Kanadě a hraje na valníku místo podia. Please The Trees je žánrově těžko uchopitelná a neustále se proměňující stálice české nezávislé scény, která je pověstná strhujícími koncerty a vždy přítomným environmentálním poselstvím. Poslední z chystaných desek, která se bude zřejmě jmenovat Infinit Dance, vydá kapela nejdřív v létě. Tu Václav Havelka a spol. natáčeli v San Francisku, a to s Brandonem Egglestonem (The Mountain Goats, Modest Mouse). Mezi hosty alba jsou i písničkář John Grant, Thor Harris (Swans) nebo Martin Tvrdý. Některé skladby již kapela představí na pátečním koncertu v klubu Náplavka, kde vyvrcholí první festivalový den společně s Ivou Bittovou a Vladimírem Václavkem.
PLEASE THE TREES (CZ)

KATARINA MÁLIKOVÁ & ANSÁMBEL (SK)

SOBOTA 26. 5. 2018 / KLUB NÁPLAVKA

19.00 h

Videowww.katarinamalikova.com
Sebevědomý nádech mladé slovenské autorky k vlastnímu zvuku na albu Pustvopol je nejčastěji spojován se zjevením. Následuje údiv: nad přirozeným propojením hudebních tradic Horehroní s mnohovrstevnatou artpopovou fazónou a uhrančivým zpěvem.„Svět se změnil k nepoznání,“ slyšíme od studentky kompozice, zběhlé v aleatorice a partiturách Pendereckého, takže čekat od ní přežitá folkrocková klišé, nedočkali bychom se. Katarína Máliková patří k evropským autorkám se silným poutem k tradicím, v nichž se narodily, vyrůstaly a žijí, odmítajících však nakládat s nimi po staru jako dřív, protože, jak sama zpívá, „všechno se rodí čerstvé“. Katarína koncerty šetří, natož v Česku, její vystoupení s kapelou na festivalu Na jednom břehu bude výtečnou příležitostí se o jejím talentu přesvědčit. /publicista J.Moravčík/
KATARINA MÁLIKOVÁ & ANSÁMBEL (SK)

THOM ARTWAY & BAND

SOBOTA 26. 5. 2018 / KLUB NÁPLAVKA

21.00 h

Videowww.thomartway.com
Čtyřiadvacetiletý písničkář Tomáš Maček alias Thom Artway začínal jako pouliční hudebník. Jeho cesta k úspěšné popové kariéře vedla mimo jiné přes irskou farmu, kde si vidlemi propíchl nohu, nebo pětiměsíční pobyt v Austrálii. V roce 2016 získal dvě Ceny Anděl a nadobro se zařadil do tuzemské písničkářské špičky.  Jeho album "Hedgehog" (2016) ocenila jak Akademie populární hudby, tak hlavně domácí posluchači na koncertech po celé republice. O jeho bezprostřednosti a intenzivnosti vystoupení se můžete přesvědčit i na festivalu Na jednom břehu 26. května 2018 v klubu Náplavka.
 
THOM ARTWAY & BAND

ADELE BLANCHIN & JEREMY NATTAGH / FRANCIE

23.00 h

Videowww.nattagh.fr/index.php/fr/
Didgeridoo, cajon, handpans, brumle, činely, mbira neboli sanzula ... všechny textury jejich hudby jsou z těchto materiálů a prvků. Multiinstrumentální hráči Jeremy a Adele využívají sílu ženské a mužské energie, kterou soustředí do vyvážené souhry a kreativity. Připravte se na hlubokou zvukovou vlnu, vibrace, tanec a silné emoce, od nejtiššího šepotu k transovním rytmům.
ADELE BLANCHIN & JEREMY NATTAGH / FRANCIE

Časový harmonogram

Doprovodný program

Facebook Na jednom břehu
2018 © Na jednom břehu
Na jednom břehu