FESTIVAL NA JEDNOM BŘEHU / XX. world music festival

LETNÍ SCÉNA NA DVORKU

23. - 30. června 2023

Tato nová hudební scéna nabídne komorní nadžánrové koncerty s lehkým přesahem - hudebníků do divadla a divadelníků do muziky.
Propojení těchto dvou fenoménů, které spolu úzce umělecky souvisí a navzájem se inspirují, vzniklo na popud výzvy Off programu, jako doplňkový program Mezinárodního divadelního festivalu REGIONY.
Doplňkem této kultury budiž kvalitní víno, degustace s vinaři a další lokální produkty, které ducha povznáší, rozradostňují, budí zvědavost a mají současně edukativní charakter.
Zažijte s námi několik zavíněných večerů s kapelami mnoha žánrů, kvalitním zvukem, špičkovým vínem a milými lidmi.

Kompletní program v sekci NA DVORKU
LETNÍ SCÉNA NA DVORKU

7 KRÁT 3 LIVE BAND / CZ

NEPŘEHLÉDNUTELNĚ HLASOVĚ OBDAROVÁN BUDÍ POZORNOST V ČESKÝCH HIP-POPOVÝCH VODÁCH!

Video
"Třicetiletý Jiří Korn se potká s Monkey Business a říká: Dáme to vaše funky nebo mě pustíte do R&B?"
Kvalitního stylu R&B nemáme v Čechách dvakrát nic moc, o to větší radost budí třiatřicetiletý Štěpán Hebík aka 7krát3 svými promyšlenými texty, frázováním a beaty. Zvykli jsme si na jeho opakované nominace na Anděly, je nepřehlédnutelně hlasově obdarován a za zády mu šlapou výteční hráči s Jan Uvira na klávesy.
Zpěvák, producent a rapper. První hit Promiň vydal pod vlivným, hiphopovým vydavatelstvím Bigg Boss. Následuje další, velmi pestrá spolupráce se zásadními jmény rapové scény jako je Vladimír 518, Rytmus, DJ Wich, Orion a další. Pod zmíněným labelem vydal debutové album s jednoduchým označením “I”. Tvorba hned od začátku poutá pozornost nejen publika, ale i hudební kritiky. Rádio Wave mu uděluje cenu za nejlepší popový song roku 2019. V roce 2021 pak ziskavá cenu Anděl v hlavní kategorii Sólový interpret. Jeho vlastní tvorba má výrazný image s jedinečným vizuálním pojetím. Píseň Tygrovanej sprej patří v současnosti mezi nejoblíbenější písně. Živé vystoupení v televizním přenosu z Národního divadla ho během covidového komatu uvedlo široké veřejnosti. Během podzimu 2022 avizuje 7krát3 vydání svého druhého alba “II”. 
 
7 KRÁT 3 LIVE BAND / CZ

IVA MAREŠOVÁ A RAZAM / CZ

"Nejtalentovanější současná hradecká zpěvačka svou world music kapelu pojmenovala bělorusky Spolu"

Videoivamaresova.cz/hudba/
KAPELA RAZAM hraje worldmusic se silnými slovanskými kořeny, ve které se potkávají hudebníci z Čech, Běloruska a Ruska.
Původně působili jako trio Marešová Yasinski Vašíček a v této sestavě vydali v roce 2016 úspěšné album „Kéž bouře by přišla“. Později začali spolupracovat s ruským violistou Iliou Chernoklinovem a bubeníkem Radkem Doležalem. RAZAM bělorusky znamená společně, dohromady. Jejich autorské písně jsou postaveny především na zvuku akordeonu fenomenálního běloruského akordeonisty Aliaksandra Yasinského a na výrazném projevu zpěvačky Ivy Marešové. V roce 2022 vydali autorské CD „Harpyje u pramene. Texty jejich písní jsou převážně české, ale vzhledem ke svým kořenům zpívají též v běloruštině, ukrajinštině, ruštině, srbštině, nebo makedonštině. V prosinci 2022 vydali album Slovanské Vánoce. Kromě toho, že se všichni z kapely věnují své vlastní i společné tvorbě, spolupracují též s dalšími známými hudebními osobnostmi napříč všemi žánry a kulturami. Jejich živé koncerty patří k velkým hudebním zážitkům, které se diváků dotýkají svou syrovostí, autenticitou.
"Návrat domů" si Iva za svůj přínos české hudební scéně zaslouží ve velkém. Jsme u toho aspoň trochu. :)

 
IVA MAREŠOVÁ A RAZAM / CZ

COLORFUL PEOPLE / SK

"Česko-slovenští sympaťáci s hudebním vzděláním, talentem a zahraniční zkušeností, kteří vám občas mohou znít jako jako Morcheeba"

Videowww.colorfulpeoplemusic.com
Trio Colorful People založila českobudějovická zpěvačka Lenka Novotná s trenčínským kytaristou Jurajem Holodou. Kapela představuje fúzi stylů world music, samby, bossa novy, jazzu a folkloru. 
COLORFUL PEOPLE / SK

MALALATA / SK

BALKAN GYPSY REGGAE WORLD MUSIC

Videowww.facebook.com/MALALATA/?locale=cs_CZ
Hudební projekt MALALATA, působící na scéně už celých 15 let, je synonymem pro jedinečnou fúzi balkánských beatů, cikánské muziky, mexické cumbie a karibského reggae. Dvojice slovenských DJs spojuje tyto rytmy do osobitých setů, které navíc doplňuje o nespoutanou a nakažlivě energickou performance. Pod taktovkou  Malalata pulsovali nejen kluby po celé Evropě, ale i ve vzdáleném Japonsku či Mexiku. Duo svojí show hrálo na jednom podiu s hudebními esy jako Parov Stelar, Goran Bregovič, Mahala Rai Banda či Fanfare Ciocarlia. Svým Balkan Bashavel umí rozparádit žánrovou party a festival NA JEDNOM BŘEHU V LETNÍM KINĚ takto štastně po 20 letech existence zakončí. 
 
MALALATA / SK

ANNET X / CZ

MLADINKÁ KRÁLOVNA SOULOVÉHO R&B ZPÍVANÉHO ČESKY!

Videowww.annetx.com
Skvělé R&B v češtině? Teprve díky zpěvačce a rapperce Annet X to přestalo být sci-fi. Chytré texty a moderní, byť zároveň velmi osobitý zvuk, ji pasovali do pozice největší nastupující hvězdy domácí hudby. Annet X začínala jako bloggerka a fashion modelka na internetu, teprve pak přišla na řadu hudba, k níž ale vlastně nikdy neměla úplně daleko. Nejprve zpívala coververze v ruštině a angličtině, teprve pak přišla na řadu čeština, která je v jejím provedení smíchaná s typicky anglickým frázováním. Její svébytný styl rytmického zpěvu si prostě nespletete.
Zásadní bylo setkání s bubeníkem a producentem Radimem (Champion Sound, Prago Union), který ji nasměroval ke zvuku, v němž se střetává údernost hip hopu se soulem, R&B i funkem. Osobitý a sebevědomý hybrid tradice a současnosti černé hudby zní z alba Až budu velká, chci být Aneta Charitonova z roku 2020.
Název debutové desky našla zpěvačka ve své staré dětské knížce, kam si zapisovala plány na bu-doucnost. Tam, kde ostatní děti psaly, že chtějí být herečkami nebo modelkami, napsala Annet X, že chce být především sama sebou. Deska měla trochu smůlu, když vyšla do jednoho z covidových lockdownů, ale fanoušci ani kritika na ni nezapomněli – Annet X ji triumfálně představila následující festivalové léto a také za ni nakonec získala cenu Apollo pro nejlepší české album roku.
ANNET X / CZ

MARTIN MATYS & LIVE BAND / SK

AUTENTICKÝ SLOVENSKÝ RAPPER S OKOUZLUJÍCÍM SOUNDEM

Videowww.facebook.com/matys.tynikdy/
"Trefnými a vyzrálými texty bojuje se svými démony skvělou lyrikou, přednesem i okouzlujícím soundem." I přes relativně kostrbaté začátky své hudební kariéry, přes rozpad své první kapely si nepřestal jít za svým cílem. Svou poslední desku pojmenoval svým jménem.„Už na začátku jsem věděl, že chci, aby deska zněla úplně jinak než cokoli, co tady zatím vyšlo. Vykašlal jsem se na všechny trendy a udělal ji tak, jak jsem já sám chtěl a jak ty věci cítím. Kopií a klonů máme na scéně spoustu, nechci být dalším z nich. Tahle deska to jsem já.“
MARTIN MATYS & LIVE BAND / SK

MARADONA JAZZ / CZ

K tanci strhující latino band nese název legendárního fotbalisty

Projekt Maradona Jazz vznikl koncem roku 2001 na popud frontmana kapely Plexis, známého také pod přezdívkou Mucho, který tak realizoval svůj nápad oživit suché pouštění desek živými nástroji. Spolu se svými kamarády z kdysi slavných hard-coreových kapel Našrot a Michael's uncle - řvounem Hrabošem a hráčem na bicí Jardou Stuchlým, dali dohromady ryze chilloutový projekt, ve kterém se mísí improvizace na témata latinskoamerické, rhythm & bluesové, etnické, jazzové a jemně houseové hudby. Projekt, který v nedávné době opustil předčasně zesnulý Petr Hošek alias DJ Mucho, zahraje na festivalu na přání diváků i počest Petra Hoška. V kapele dosud drží rytmus  DJ Baltazar, MC El Hraboš a Jaroslav "Seňor" Stuchlý. 
Maradona Jazz kombinují djing s živými nástroji a vokálem, což považují za budoucnost taneční hudby.
MARADONA JAZZ / CZ

HI - FI / CZ

FREETEKJAZZ

Videowww.facebook.com/freetekjazz/?locale=cs_CZ
Hudební skupinu HI-FI založil v roce 2002 hudební skladatel koncertní, vážné, filmové a televizní hudby Petr Wajsar. Hravé texty a funkový základ s prvky elektroniky si za léta působení skupiny získaly srdce fanoušků na mnoha festivalech i desítkách pódií hudebních klubů po celé republice. Včetně Hradce Králové. Legendární byl jejich koncert Na jednom břehu v roce 2012 a pak i v bývalém klubu Kozinka, který po jejich vystoupení bylo třeba znovu vysvětit. Po delší odmlce, během které se kapelník Petr Wajsar věnoval úspěšné vokální skupině Skety, se skupina rozhodla dát se znovu dohromady v lehce obměněné sestavě a s megatunou nové energie! Jejich repertoár se sestává z osvědčených písní známého repertoáru kapely (Makumba, Zevl je fajn), v rámci přídavku nechybí ani chytlavý hit Alkoholická, který proslavil Vojta Dyk se skupinou Skety a má již na internetu desítky milionů
shlédnutí. 
KAPELA HI-FI na přání Vás diváků po deseti letech opět v Hradci. Odpálí festival už v 15.30 hodin!
HI - FI / CZ

VÍLA ELIŠKA

Výtvarná dílna pro děti

15.30 - 20.00 h

vilaeliska.com
Kreativní workshop s Eliškou Kuthanovou - děti si vyzkouší vytvořit obří desing na CD pro jednotlivé učínkující kapely na festivalu. Projeví svoje pocity, jak na ně jednotlivé kapely působí. 
VÍLA ELIŠKA

SPOUŠTÍME BŘEZNOVÝ PŘEDPRODEJ !

Festival Na jednom břehu 2023 slaví dvacet let své existence a to v místě, pro které byl před lety stvořen a kam patří. V Letním kině Širák v Hradci Králové rozpoutá svou hudební a společenskou slavnost v sobotu 27. května 2023 od 16 do 24 hodin. 
Rádi bychom tento ročník věnovali všem divákům a partnerům, kteří jej podporovali celých dvacet let. Zveme na poctivý domácí ČESKO-SLOVENSKÝ MEJDAN ROKU, kde krom nových mladých objevů potkáte i známé tváře! Proto nabízíme první várku vstupenek za nejnižší cenu pro ty, kteří věří v naši vytříbenou a žánrově pestrou dramaturgii. 
Cena 390,- Kč platí jen do konce března. Od dubna bude známa kompletní dramaturgie a cena se bude zvedat do konce května. Předškolní děti mají vstup zdarma, děti od 7 do 18 let za polovic a pouze na místě. 
Na sociálních sítích spouštíme březnovou soutěž o volné vstupenky, neváhejte navštívit náš FACEBOOK A INSTAGRAM. 
Těšíme se na Vás, bude to tanec!
SPOUŠTÍME BŘEZNOVÝ PŘEDPRODEJ !

Jaroslav Dušek & Ondřej Smeykal

Trouba & Mluvka v Hradci Králové!

Sobota 2. ČERVENCE 2022 od 20 hodin
Galerie ARTIČOK, tř. Karla IV. 13, HRADEC KRÁLOVÉ


Srdečně vás zveme do Galerie Artičok na plynoucí, impovizovaný večer
Jaroslava Duška za hudebního doprovodu na archaický gong a australské didgeridoo. Pravidelně nepravidelné hostování Ondřeje Smeykala v legendárním představení Jaroslava Duška Vizita vyústilo v solitérní večerní improvizováni Jaroslava s Ondřejem. Po sérii volných večerů vznikl
projekt Mluvka a Trouba. Toť gejzír improvizované uvolněnosti na téma zcela libovolné za pomocí mikrofonu mezi diváky a v doprovodu divoké a
hutné i jemné meditativní hudby Ondřeje Smeykala.
Vstupenky: www.hkpoint.cz od 1. 4. 2022
Jaroslav Dušek & Ondřej Smeykal

NA JEDNOM BŘEHU 2022

PŘELOŽENO NA 2023

Vážení přátelé, diváci, fanoušci a podporovatelé festivalu NA JEDNOM BŘEHU!
Žijeme v dynamické době plné změn. Ačkoliv se zdá, že je pandemie konečně na ústupu, způsobila rozsáhlé škody v oblasti kultury a živých koncertů, zasáhla do životů nás všech a očekávaný návrat „k normálu“ bude trvat déle, než jsme předpokládali.
Do poslední chvíle jsme pracovali na plné obrátky, pružně reagovali na situaci ve společnosti, ale vlivem mnoha okolností Vám nemůžeme připravenou dramaturgii představit. A tak vám s velkou lítostí sdělujeme, že se letošní festivalový den v Letním kině Širák poslední květnovou sobotu, přes všechno naše úsilí, neuskuteční. Přeložení dvacátého ročníku na rok 2023 je v této chvíli pro nás jediné možné řešení.
Rádi bychom požádali Město HK a Královéhradecký kraj, aby náš schválený dotační příspěvek byl věnován na pomoc lidem z Ukrajiny žijících v Hradci. I nadále budeme realizovat malé klubové koncerty a představení, na které vás tímto srdečně zveme. Brzy na viděnou, opatrujte se ve zdraví a zůstávejte věrní živé kultuře.
Martina Součková - ředitelka festivalu
NA JEDNOM BŘEHU 2022

NA JEDNOM BŘEHU 2021

Festival ve třech minutách

Video
NA JEDNOM BŘEHU 2021

NA JEDNOM BŘEHU 2020

NA JEDNOM BŘEHU 2020

NA JEDNOM BŘEHU 2019

Festival ve třech minutách

Video
NA JEDNOM BŘEHU 2019

NA JEDNOM BŘEHU 2018

Festival ve třech minutách

Video
NA JEDNOM BŘEHU 2018

NA JEDNOM BŘEHU 2017

Videospot - festival ve třech minutách

Video
NA JEDNOM BŘEHU 2017

NA JEDNOM BŘEHU 2016

Festival ve třech minutách

Video
NA JEDNOM BŘEHU 2016

NA JEDNOM BŘEHU 2015

Video z festivalu

Video
NA JEDNOM BŘEHU 2015

NA JEDNOM BŘEHU 2014

Video z festivalu

Video
NA JEDNOM BŘEHU 2014

NA JEDNOM BŘEHU 2013

Video z festivalu

Video
NA JEDNOM BŘEHU 2013
Facebook Na jednom břehu
2024 © Na jednom břehu
Na jednom břehu