Letní scéna Na Dvorku

Letní scéna NA DVORKU / wine and music stage
Přijali jsme pozvání být součástí největšího hradeckého svátku umění. Naše hudební scéna nabídne komorní nadžánrové koncerty s lehkým přesahem - hudebníků do divadla a divadelníků do muziky. Propojení těchto dvou fenoménů, které spolu úzce umělecky souvisí a navzájem se inspirují, vzniklo na popud výzvy Off programu, jako doplňkový program Mezinárodního divadelního festivalu REGIONY. 
Doplňkem této kultury budiž kvalitní víno, degustace s vinaři a další lokální produkty, které ducha povznáší, rozradostňují, budí zvědavost a mají současně edukativní charakter.
Zažijte s námi několik zavíněných večerů s kapelami mnoha žánrů, kvalitním zvukem, špičkovým vínem a milými lidmi.
 

TERNE ČHAVE

gypsy music

20.00

NÁHRADNÍ KONCERT ZA JANU VÉBROVOU - TĚŠÍME SE!!
TERNE ČHAVE

JINOTAJ

ne-folk

20.00

Video
PÁTEK 30. ČERVNA 2023
Kapela JINOTAJ hraje autorské písně zpěvačky a kytaristky Kamily Škvrnové, která se obklopila vynikajícími a zkušenými  muzikanty, jimiž jsou - Petra Chmelařová - příčná flétna, Filip Vondruška - baskytara, Tonda Pevala - kytara, zvonkohra, vokály a Adéla Škvrnová - perkuse. 
Stylově se JINOTAJ pohybuje nejblíže k indie folku, s kořením latin music, občas se lehce dotkne blues. Písně jsou založeny na básnivých textech nesoucích se na silné emoci. Někdy je kapela stylově přirovnávána např. k Nerezu. JINOTAJ je snění, melancholie i radost v jednom. 

Hradecká kapela JINOTAJ vystupující se svými autorskými písničkami hraje už od roku 2016 a získala již několik ocenění od odborné poroty i posluchačů (např. interpretační a autorskou Portu v několika oblastních kolech na stejnojmenném festivalu). 
Letos v únoru vydala kapela nové EP s názvem "Na tlapkách noc" a začátkem roku představila videoklip k písni "Jitřenka", se kterou bodovala i na finále Porty v Řevnicích a s níž se dostali také do pořadu Folkparáda na Českém rozhlase. Nyní vychází první CD s názvem "Šeptání" a křest proběhne 30.6. 2023 v rámci divadelního festivalu v Hradci Králové na pódiu vinotéky In vino. 

Hostem bude skvělý bubeník Radek Doležal (Razam) a MarZ, což je kapela vynikající zpěvačky, kytaristky a autorky Markéty Zdeňkové.
 
JINOTAJ

JANA VÉBROVÁ A KAPELA

KONCERT ZRUŠEN!! NÁHRADOU gypsy music TERNE ČHAVE

20.00

Video
ČTVRTEK 29. ČERVNA 2023
Písničkářka Jana Vébrová letos na jaře vydala své druhé album "Kameny ze dna", o kterém se píše jako o jedné z hudebních událostí sezóny.
Žánrově je velice široké, rozpíná se od folku, přes alternativu, folklór, jazz až po art rock a v některých písních jsou slyšet i symfonické názvuky.
Ke spolupráci si přizvala špičkové jazzové a cross-over muzikanty Alexeye Aslamase (viola), Petra Tichého (kontrabas) a hradeckého rodáka Miloše Dvořáčka (bicí).
Jana je jeden z nejautentičtějších a poeticky nejdynamičtějších samorostů na české hudební scéně.

Pro hlasovou indispozici se koncert přesouvá na dosud neznámý termín!
 
JANA VÉBROVÁ A KAPELA

dj LOOSER

funky / chillout / rocknroll

18.00

STŘEDA 28. ČERVNA 2023
dj LOOSER

VYHOUKANÁ SOWA

rocknroll

20.00

Video
PÁTEK 23. ČERVNA 2023
„Moje vnitřní dítě surově mě bije!”
Vyhoukaná SOWA je alternativně rocková kapela z Hradce Králové založená v devadesátkách a od té doby bez větších přestávek nepřetržitě koncertuje.

"Fakt! Jsme držáci, a také vydáváme. Fakt! V loňském roce vyšlo již 4. LP Anapurno. Fakt! Není jen o cestě, ale i o tom, co nás pohání a žene. Fakt!
Epicentrem našeho působení bude 23.6. od 20:00 Dvorek IN VINO!!! Snad!" 
VYHOUKANÁ SOWA

JAZZ POLICE

jazz pop

20.00

Video
JAZZ POLICE - SOBOTA 24. ČERVNA 2023 od 20 hodin
Kapela Jazz Police je již více jak deset let vyhledávaným cover-bandem, který se specializuje výhradně na anglicky zpívanou produkci. Zpěvák Paul Thompson pochází z Nového Zélandu, zpěvačka Alena Drtinová z Nového Hradce. Nově hraje kapela s klavíristou Honzou Kočnarem. Jádro kapely pak tvoří trojice Filip Vondruška (baskytara), Vladimír Šrámek (kytara) a Tomáš Votava (bicí). Na koncertě kapely uslyšíte jak vlastní, jazzem ovlivněné aranže známých písní, tak i čistokrevné covery ve 100% live provedení. Repertoár kapely pokrývá období od 60. let až po současné hity.
 
JAZZ POLICE

BACHTALE APSA A BÁRA HRZÁNOVÁ

gypsy music

20.00

Video
BÁRA HRZÁNOVÁ A BACHTALE APSA - PONDĚLÍ 26. ČERVNA 2023 od 20 hodin

Bachtale Apsa je romsko – česko – americká kapela, která se sdružila kolem fenomenálního akordeonisty Mária Biháriho. Bára Hrzánová, vynikající herečka, ale také všestranná zpěvačka, se s romskou hudbou přátelí odjakživa a díky Covidu a společnému benefičnímu turné po domovech pro seniory se Bachtale a Bára stali jednou duší, jedním tělem. Název Bachtale Apsa, v překladu Slzy štěstí, vyjadřuje pestrost nálad a emocí, které romská hudba odnepaměti v posluchačích vyvolává. Kapela spojuje muziku balkánských, maďarských, španělských, ruských i slovenských Romů. Nechybí samozřejmě klasické čardáše. Repertoir ovšem netvoří jen romská tradiční hudba, ale také autorská tvorba leadera kapely Mária Biháriho a kytaristy a skvělého zpěváka Petera Horváta. Ve skladbách se prolínají romské melodie a rytmy s latinskoamerickou hudbou, tangem, flamencem, swingem a dalšími styly. Mário Bihári a jeho kolegové z kapely Bachtale Apsa tvoří s Bárou skvěle tepající celek, ze kterého se bez okolků valí pozitivní energie. Jak se praví v písni „E mašina imar džal“: tenhle vláček prostě jede a sluníčko svítí…
 
Bára Hrzánová – zpěv
Mário Bihári – akordeon, zpěv
Petr Horváth – kytara, zpěv
Adam Pospíšil – housle, baskytara
Nicholas Roy Arthofer - trumpeta
Radek Sivák - perkuse
 
BACHTALE APSA A BÁRA HRZÁNOVÁ

LUCIE DLABOLOVÁ BAND / host Andrea Marečková

šanson

20.30

Video
LUCIE DLABOLOVÁ BAND - ÚTERÝ 27. 6. 2023 od 20.30 hodin
 
Lucie Dlabolová je písničkářka, klavíristka a zpěvačka. Témata stesku, vykořeněnosti, pomíjivosti a snění vyvažuje hledáním naděje i zemitými motivy krajin, zvířat a zahrad, kam se uchyluje ve svých písničkách i životě. Zhudebňuje vlastní texty i básně jiných autorů - Jána Sedala, Dory Kaprálové, Hanky Voříškové. Zahraje i pár písniček svého táty, Jiřího Bulise. Luciin klavír doprovází v jemných linkách kytara Jana Páchy a kontrabas Petra Dlaboly. Ve zvuku kapely se mísí křehkost a intimita s občasnými drzými i divokými akcenty.
Hostem festivalového koncertu NA DVORKU bude naše milá kolegyně, zpěvačka a herečka Andrea Marečková, dříve také členka Klicperova dividla. Hurá!
LUCIE DLABOLOVÁ BAND / host Andrea Marečková

Časový harmonogram

Pátek 23. 6. / 20:00
VYHOUKANÁ SOWA
Sobota 24. 6./ 20.00
JAZZ POLICE
Pondělí 26.6./ 20.00
BACHTALE APSA A BÁRA HRZÁNOVÁ
Úterý 27.6./ 20.00
LUCIE DLABOLOVÁ BAND
Středa 28.6./ 18.00
DJ LOOSER
Čtvrtek 29.6./ 20.00
JANA VÉBROVÁ A KAPELA
Pátek 30.6./ 20.00
JINOTAJ
Facebook Na jednom břehu
2024 © Na jednom břehu
Na jednom břehu