Program události

Sobotní koncert Na jednom břehu 2019

25. 5. 2019 16.00 h

Ze zahraniční dramaturgie nabídne festival istanbulské trio LIGHT IN BABYLON s ohromujícím hlasem zpěvačky Elia Kamal, původem z Iránu. Uhrančivý zpěv, se zvukem santuru – stostrunného perského cimbálu, kytary a rytmů Blízkého východu. Díky tomuto spojení už nikdy nezapomenete na světlo, které vyzařují Light in Babylon.
Obrovskou poctou pro festival je potvrzení účasti kapely THE PAZ BAND z Tel Avivu. Vysoce uznávaná zpěvačka Gal de Paz je považována za skutečnou hvězdu izraelského hudebního nebe. S hlasem Janis Joplin a drajvem Aerosmith dobývá kapela svět z hlubin nezávislého rocku a postupně budí pozornost stran největších světových festivalů. The Paz Band přináší na scénu jakýsi syrový, starý rockový rock´n'roll, který vás nadchne na první poslech, způsobí emoční vlnu energie a vezme na divoký výlet napříč časem a prostorem.
K nejzajímavějším tuzemským alternativním kapelám patří bezesporu brněnské KVĚTY, tedy trojice Martin E. Kyšperský, Aleš Pilgr a Ondřej Kvas. Celé trio stojí i za projektem YM, jehož součástí je také výtečné country album Lorenzovi hoši. Pánové zde odložili tradiční elektrické nástroje a vzali do rukou mandolíny, banja, foukací harmoniky a basu. Přizvali ke spolupráci vynikajícího kytaristu Petra Uviru ze skupiny Ladě, který zvuk obohatil o steel guitar a cigar box guitar. Všichni společně k tomuto stylu přistupují s respektem, ale i notnou dávkou nadsázky a humoru.
Hudební skladatel, multi-instrumentalista Tomáš Reindl přiveze svůj jednočlenný orchestr OMNION. Ten je založen na technice smyčkování a procesování v reálném čase, využívá řadu nástrojů (tabla, didžeridu, klarinet, bluesová harmonika) a vokálních technik (beatbox, alikvótní zpěv) a inspiruje se současnou elektronickou hudbou.
Repertoár trnavských BEANS & BULLETS tvoří v převážné většině autorské skladby s charakteristickým a energickým zvukem starého i moderního blues. Underground v moderních šatech, neobvyklé aranžmá a hlavně poctivý živě hraný blues ovlivněn funkem, southern rockem a hardrockem. Vedle autorských skladbách má kapela v playlistu několik významných skladeb, vždy precizně upravených a převlečených do vlastních šatů.
Stejně jako hanspaulští TataBojs slaví letos svoje třicetileté výročí legenda české funky scény -  KAPELA J.A.R. Toto divoké hudební uskupení je nejen pohromadě, ale vloni dokonce posbíralo několik Andělů. Stěžejní hlasy i mozky kapely, zpěvák Dan Bárta, Roman Holý, Oto Klempíř a Michal Viktořík, rozvířili stojaté vody kapelní odmlky předloňským albem Escalace dobra a tak se opět vyhoupli na přední příčku českého hudebního nebe. Vzhledem k tématu festivalu a bezprostřední kreativitě členů kapely není dnes možné odhadnout, kam až vy-eskaluje dobro v Letním kině těsně před půlnocí!
Sobotní program doplňuje volně přístupný Art & Food Festival, který můžete bez vstupného navštívit již v dopoledních hodinách. V parku celého Orlického nábřeží vyroste buskingová scéna pro mladé umělce, stánky s nabídkou světové gastronomie, výtvarníci, prodejci uměleckých děl a performeři. Pro děti nabídne festival loutkové divadlo, hudební program i výtvarný workshop. Tato kreativní zóna vzniká ve spolupráci se společností Butterfly.

Vstupenky na oba festivalové dny zvlášť i dvoudenní permanentky jsou již v prodeji, elektronicky i osobně. Více na www.najednombrehu.cz.
 
 

 

VstupenkaSOBOTNÍ VSTUPENKY - HKPOINT.CZ HRADEC KRÁLOVÉ

Všeobecné informace

Facebook Na jednom břehu
2019 © Na jednom břehu
Na jednom břehu