Kompletní dramaturgie - tisková zpráva

Kompletní dramaturgie - tisková zpráva

PÁTEK 24. 5. 2019 - BARBORA POLÁKOVÁ A ZRNÍ

S talentem na melodie a mísením moderního zvuku je kapela ZRNÍ ikonou hudebního novátorství. Charakteristický je jejich sound a k dokonalosti dovedená kombinace elektroniky a písničkářské poetiky. Osobitý projev Jana Ungera a celé kapely na pódiu je stejný jako jejich muzika: autentický, hutný, energický a hypnotický. Festival je představí na společném jevišti s podobně upřímnou zpěvačkou a autorkou „příliš chytrých textů“, která hudebně pluje mezi žánry a propojuje sociální bubliny. BARBORA POLÁKOVÁ se s moderním popovým zvukem a svébytnou poetikou vymyká všem kategoriím. Nečekaná spojení, hravost, lehkost a civilní samozřejmost s jakou Barbora glosuje svůj vlastní svět i dění kolem nás prostě chcete vidět naživo. Na úspěchu koncertní show má kromě samotné Polákové nemalý podíl i její talentovaná doprovodná skupina s výtečným kapelníkem Davidem Hlaváčem. Držitelka tří cen Anděl vystoupí v Hradci Králové zcela poprvé.
Dva plnohodnotné koncerty těchto kapel propojí na druhé scéně pražské trio SLOW MOTION. Autorské texty zpěvačky Antonie Nyass /Yellow Sisters/, živelný beatbox a elektronika Jana Melichara a kláveso-kytarové plochy Vladimíra Keichera. Takto poeticky natlakovaným programem spouští festival kotvu do Letního kina již v pátek  24. května v 19 hodin.
 
SOBOTA 25. 5. 2019 - Jednotka Akademického Rapu slaví 30 LET !

Ze zahraniční dramaturgie nabídne festival istanbulské trio LIGHT IN BABYLON s ohromujícím hlasem zpěvačky Elia Kamal, původem z Iránu. Uhrančivý zpěv, se zvukem santuru – stostrunného perského cimbálu, kytary a rytmů Blízkého východu. Díky tomuto spojení už nikdy nezapomenete na světlo, které vyzařují Light in Babylon, která se objeví poprvé v České republice.
Obrovskou poctou pro festival je potvrzení účasti kapely THE PAZ BAND z Tel Avivu. Vysoce uznávaná zpěvačka Gal de Paz je považována za skutečnou hvězdu izraelského hudebního nebe. S hlasem Janis Joplin a drajvem Aerosmith dobývá kapela svět z hlubin nezávislého rocku a postupně budí pozornost stran největších světových festivalů. The Paz Band přináší na scénu jakýsi syrový, starý rockový rock´n'roll, který vás nadchne na první poslech, způsobí emoční vlnu energie a vezme na divoký výlet napříč časem a prostorem.
K nejzajímavějším tuzemským alternativním kapelám patří bezesporu brněnské KVĚTY, tedy trojice Martin E. Kyšperský, Aleš Pilgr a Ondřej Kvas. Celé trio stojí i za projektem YM, jehož součástí je také výtečné country album Lorenzovi hoši. Pánové zde odložili tradiční elektrické nástroje a vzali do rukou mandolíny, banja, foukací harmoniky a basu. Přizvali ke spolupráci vynikajícího kytaristu Petra Uviru ze skupiny Ladě, který zvuk obohatil o steel guitar a cigar box guitar. Všichni společně k tomuto stylu přistupují s respektem, ale i notnou dávkou nadsázky a humoru.
Hudební skladatel, multi-instrumentalista Tomáš Reindl přiveze svůj jednočlenný orchestr OMNION. Ten je založen na technice smyčkování a procesování v reálném čase, využívá řadu nástrojů (tabla, didžeridu, klarinet, bluesová harmonika) a vokálních technik (beatbox, alikvótní zpěv) a inspiruje se současnou elektronickou hudbou. Repertoár trnavské skupiny BEANS & BULLETS tvoří zejména autorské skladby s charakteristickým energickým zvukem starého i moderního blues. Přinášejí underground v moderních šatech, neobvyklá aranžmá a hlavně poctivé naživo hrané blues ovlivněné funkem, southern a hard rockem. Kapela vyhrála letošní cenu diváků i poroty v soutěži Blues Aperitiv.

Stejně jako hanspaulští TataBojs slaví letos svoje třicetileté výročí legenda české funky scény -  KAPELA J.A.R. Toto divoké hudební uskupení je nejen pohromadě, ale vloni dokonce posbíralo několik Andělů. Stěžejní hlasy i mozky kapely, zpěvák Dan Bárta, Roman Holý, Oto Klempíř a Michal Viktořík, rozvířili stojaté vody kapelní odmlky předloňským albem Escalace dobra a tak se opět vyhoupli na přední příčku českého hudebního nebe. Vzhledem k tématu festivalu a bezprostřední kreativitě členů kapely není dnes možné odhadnout, kam až vy-eskaluje dobro v Letním kině těsně před půlnocí!
 Sobotní program zahájí doplňuje volně přístupný Art & Food Festival, který můžete bez vstupného navštívit již v dopoledních hodinách. V parku celého Orlického nábřeží vyrostou stánky s nabídkou světové gastronomie, výtvarníci, prodejci uměleckých děl a performeři.Tato kreativní zóna vzniká ve spolupráci se společností Butterfly.
Vstupenky na oba festivalové dny zvlášť i dvoudenní permanentky jsou již v prodeji, elektronicky i osobně. Klikněte na sekci Vstupenky.
17. ročník festivalu NA JEDNOM BŘEHU je pořádán za podpory Města Hradec Králové, Královéhradeckého kraje a Ministerstva kultury.


 

Facebook Na jednom břehu
2024 © Na jednom břehu
Na jednom břehu