Program události

FESTIVAL 2021 - KOUPIT VSTUPENKY ZDE!

FESTIVAL 2021 - KOUPIT VSTUPENKY ZDE!

14 - 23 h

 Devatenáctý ročník festivalu Na jednom břehu bude! Vzhledem k situaci v zemi a v Evropě nevykvete v květnu, ale v sobotu 21. srpna 2021 opět v Letním kině Širák. Festival Na jednom břehu, jehož pověst přesahuje hranice kraje i republiky, nabídne celodenní hudební, výtvarnou, gurmánskou a společenskou slavnost na dvou scénách, včetně workshopů pro děti Kultovní festival je vyhlášený vytříbenou a žánrově pestrou dramaturgií. „Dovážíme do Hradce převážně world music, ale nebráníme se přesahům do popové hudby, s důsledným akcentem na kvalitu a zážitek, který od nás publikum očekává. Nejsme a nebudeme festivalem masovým, ale originálním, svobodným, rodinným a hlavně kulturním. Protože být skutečně kulturní, je věc zcela osobní.“ říká s úsměvem Martina Součková, ředitelka a dramaturgyně festivalu. K festivalu se tradičně připojuje Art & food festival před Letním kinem Širák, jenž tvoří dokonalou atmosféru „chilloutové“ hudební scény a programu pro děti.
Hlavní hvězdou sobotního večera bude bezpochyby ANETA LANGEROVÁ, která přijíždí do Hradce Králové s novým turné Dvě slunce aneb Jak krásné je být milován. Na festivalu se představí s kompletní kapelou a smyčcovým triem „Pod širou oblohou“. Album Dvě slunce vyšlo na podzim roku 2020 a Aneta byla za tuto novou hudební polohu oceněna nominací na cenu Anděl. Nyní přijíždí rozzářit i hradecké publikum. Fanoušci kvalitní muziky se mohou těšit na zkušené muzikanty jako je klavírista a producent nové desky Jakub Zitko, bubeník Martin Kopřiva, baskytarista Miloš Klápště, kytarista Ludvík Kulich, violoncellistka a zpěvačka Dorota Barová, houslistka Veronika Vališová a violista Vladan Malinjak. Téměř dvouhodinový koncert Anety Langerové je směřován na závěr festivalu. „Věřím, že vám nové písně budou dobrými společníky. Každý z příběhů má svou vlastní atmosféru. Ta vás třeba zavede blíž k tišině vlastní duše. Tak jako mne. Těším se, že se všichni opět setkáme na živých koncertech našeho turné, kde si je společně zazpíváme a už se nemohu dočkat až budeme zase na cestách, má to své kouzlo, které si v této situaci uvědomuji ještě mnohem víc. Moc mi chybí ta interakce s publikem, atmosféra živého hraní je nenahraditelná. Musíme být všichni silní a zvládnout, co se dá. Hlavně neklesat na mysli a udržet si naději“, vzkazuje Aneta.
Poprvé do Hradce Králové přijíždí nadupané folkrockové trio BASKERY ze Stockholmu. Tři zpěvačky a instrumentalistky Greta, Stella a Sunniva Bondesson jsou sestry a hudební vlohy zdědily po svém otci. Tahle „švédská trojka“ propojuje vlastní hudební rebélii s tradičním americkým blues a rockovým nasazením, což v jejich provedení působí víc jako „punkový hudební incest“ než rodinné muzicírování. Za ta léta suverénně vyhrané multiinstrumentalistky vydaly tři velmi úspěšná alba. Na jednom břehu si tenhle killbilly banjopunk ze Švédska užijete v "prime time".
Poprvé v Hradci zazáří také slovenská kapela evropského formátu LA3NO CUBANO. Skupina byla založena v roce 2005 a skládá se z hudebníků s různým muzikantským zázemím, od lidového houslisty, jazzového klavíristy, afro-latinských perkusistů, po funky balkánského saxofonisku a tvrdě elektrického basáka. Živá vystoupení jsou nespoutanou směsicí světových rytmů, Orientu, Balkánu, Afriky, Latinské Ameriky i tradiční slovenské lidové hudby. Kapela vystupovala na mnoha festivalech v Evropě a vybrána byla také na největší světový veletrh world music, festival Womex.
Druhá scéna se odehraje před Letním kinem na celodenním Art & Food festivalu. Vydařený počin z minulých let ve spolupráci s Agenturou Butterfly ožije Orlické nábřeží workshopy a stánky s občerstvením světových kuchyní. Zde se na hudební scéně vystřídá obří bubenický workshop RYTMIKA.SK, folkový koncert královéhradeckých GOJI a reggae-pop zpěváka Adama Lančiho alias COCOMAN & BOLDRIK.  
Festival Na jednom břehu je pořádán za finanční podpory Královéhradeckého kraje, Města Hradce Králové, několika soukromých subjektů a za mediální podpory Českého rozhlasu Hradec Králové. Partneři turné Dvě slunce Anety Langerové: Domanský.cz, Český rozhlas Radiožurnál, SHERWOOD Digital
 

VideoFotogalerie
VstupenkaHKPOINT.CZ

Všeobecné informace

Facebook Na jednom břehu
2021 © Na jednom břehu
Na jednom břehu