FESTIVAL NA JEDNOM BŘEHU / XIX. world music festival

SILENCE OF SOUND

Výstava koncertních fotografií české fotografky Barky Fabiánové a koncert kapely MADERA

18.00h

Video
SILENCE OF SOUND / 16. ŘÍJNA 2020 / GALERIE ARTIČOK Hradec Králové

Barka Fabiánová je holka s Nuslí se Slezskem v srdci. Miluje výtvarné umění, dělá knihovničinu a ráda fotí. V oboru fotografie je ryzí samouk, přesto se propracovala mezi špičku české hudební fotografie. Její snímky můžete pravidelně vídat na stránkách magazínů Full Moon Zine, Jazzport a v řadě dalších domácích i zahraničních médií. „Dávám přednost menším klubům a festivalům, protože právě tam má člověk šanci být hudbě opravdu blízko,“ říká Barka Fabiánová. „Nejde mi o fotografování velkých hvězd, ale spíše o emoce, které v nás hudba vyvolává, ať už na straně hudebníků nebo publika. Snažím se o zachycení atmosféry i hudebního poselství a jsem ráda, když se mi to do jisté míry podaří.“
Výstavu v královéhradecké Kavárně a galerii Artičok organizuje festival Na jednom břehu, který letos slaví osmnáct let své existence. Dvě desítky černobílých portrétů osobností z oblasti jazzu a world music představí na páteční vernisáži přední hudební publicista Jiří Moravčík.
Součástí vernisáže je i plnohodnotný koncert Ivána Gutierreze a jeho kapely MADERA.

Iván Gutierrez, kolumbijský zpěvák, kytarista a skladatel, je známý ze spolupráce se Zuzanou Navarovou. Od roku 2003 se věnuje vlastní tvorbě se svou skupinou Madera (španělsky dřevo). Muzikant s kořeny a minulostí v New Yorku a Bogotě. Po odskoku do Madridu se znovu navrátil do milované Prahy, kde se nadále aktivně věnuje hudbě i překladatelství. Kapelu Madera tvoří dále uznávaní hudebníci tuzemské scény, kontrabasista Tadeáš Mesany, bubeník a perkusista David Landštof a pianista Ondřej Kabrna. Iván Gutierrez a Madera definují svůj hudební styl jako post-latin městský neo-folk, tedy různorodou směs, evokující setkávání lidí rozličných kultur, jak je běžnou praxí rozvinutých světových metropolích.
SILENCE OF SOUND

DAN BÁRTA A ILLUSTRATOSPHERE

POZOR - ZMĚNA MÍSTA KONÁNÍ!

9. 9. 2020 od 20.00 hodin

DAN BÁRTA & ILLUSTRATOSPHERE / ZVÍŘENÝ PRACH TOUR 
STŘEDA 9. ZÁŘÍ 2020 od 20 h -   ZMĚNÍ MÍSTA KONÁNÍ! - LETNÍ KINO ŠIRÁK HRADEC KRÁLOVÉ
Dvakrát přeložený koncert z důvodu situace v zemi. 
K datu 28. 8. je již jasné, že všechny klubové zářijové akce zůstávají s povinností nošení roušek při kapacitě nad 100 diváků. Z toho důvodu a také z důvodu velkého zájmu o koncert DANA BÁRTY v Hradci Králové rozhodli jsme se na poslední chvíli přeložit koncert z BIO CENTRAL na vzduch do LETNÍHO KINA ŠIRÁK. Vracíme se tak na festivalové místo činu, navyšujeme kapacitu vstupenek a moc se těšíme na krásný zvuk a přírodní prostor.
Věříme, že i Vás tato změna potěší a pohladí Vaši svobodnou duši. 

Dan Bárta, jedenáctinásobný držitel Ceny Anděl v kategoriích Zpěvák roku a Zpěvák čtvrtstoletí, se zapsal v devadesátých letech do širokého povědomí s kapelou Alice a účinkováním v muzikálu Jesus Christ Superstar. Stal se také neodmyslitelnou součástí kapely J.A.R. V roce 2000 překvapil fanoušky s vlastní skupinou Illustratosphere, se kterou aktuálně představí páté řadové album Kráska a zvířený prach. Nezaměnitelný hlas s vynikající technikou zpěvu, prvotřídní hudebníci a písně vzlétající nad tuzemský standard populární hudby. 

Dan Bárta & Illustratosphere okouzluje posluchače napříč generacemi i hudebními žánry již dvacet let! Do Hradce Králové přijíždí s novým albem a to v tradičním obsazení:

Dan Bárta - zpěv
Filip Jelínek - klávesy
Robert Balzar - kontrabas, baskytara
Martin Valihora - bicí

Miroslav Chyška - kytary

Cena vstupenky 490,- Kč. www.hkpoint.cz 
DAN BÁRTA A ILLUSTRATOSPHERE

KONCERT PŘED BRANAMI

Tento koncert je výzva, uskutečnit hudební piknik čtyři dny po vládním uvolnění. Připadá nám důležité sejít se v den D, kdy obyčejně bývá festival NA JEDNOM BŘEHU. Tento koncert je dobročinným gestem pro milovníky živé kultury, živé muziky, setkání a svobody. Vstupné je tedy dobrovolné. Ostatní velké koncerty ladíme a směřujeme spíše na podzim kulturních sálů v Hradci Králové. Těšíme se na Vás v přírodním prostředí Orlického nábřeží před Letním kinem Širák!
KONCERT PŘED BRANAMI

NA JEDNOM BŘEHU 2019

AFTERMOVIE / VIDEO BY ALESCO.CZ

Video
Díky všem účinkujícím za milou návštěvu, stánkařům za nabídku, Agentuře Butterfly za výtečnou spolupráci, reklamním a mediálním partnerům za stálou přízeň, Městu Hradec Králové, Královéhradeckému kraji a Ministerstvu kultury za podporu a především Vám divákům za skvělou atmosféru a pozornos a svatému Petrovi nádherné počasí. Naviděnou při 18. ročníku v sobotu 30. května 2020 v Letním kině Širák
ZA CELÝ FESTIVALOVÝ TÝM VELKÉ DÍKY!! ??
Pro spuštění videa klikněte na ikonku vpravo.
NA JEDNOM BŘEHU 2019

NA JEDNOM BŘEHU 2018

Videospot - festival ve třech minutách

Video
NA JEDNOM BŘEHU 2018

NA JEDNOM BŘEHU 2017

Videospot - festival ve třech minutách

Video
NA JEDNOM BŘEHU 2017

Časový harmonogram

Doprovodný program

Facebook Na jednom břehu
2021 © Na jednom břehu
Na jednom břehu
123movie