NA JEDNOM BŘEHU / XVIII. world music festival

KONCERT PŘED BRANAMI

Tento koncert je výzva, uskutečnit hudební piknik čtyři dny po vládním uvolnění. Připadá nám důležité sejít se v den D, kdy obyčejně bývá festival NA JEDNOM BŘEHU. Tento koncert je dobročinným gestem pro milovníky živé kultury, živé muziky, setkání a svobody. Vstupné je tedy dobrovolné. Ostatní velké koncerty ladíme a směřujeme spíše na podzim kulturních sálů v Hradci Králové. Těšíme se na Vás v přírodním prostředí Orlického nábřeží před Letním kinem Širák!
KONCERT PŘED BRANAMI

MIJAKTIC ORKESTAR

balkan hot-music

20.00

Videowww.facebook.com/mijakticorkestar/
V Česku nenajdeme mnoho hudebních souborů, které by byly schopny věrně interpretovat hudbu z balkánských končin tak věrně a autenticky. Mijaktiç Orkestar k nim však rozhodně patří. Ostrá vůně pálenky a čpění tabákového dýmu jsou věrnými souputníky vystoupení tohoto nespoutaného ansámblu. Balkán v podání Mijaktiç Orkestar přestává být pouhou vnějškovou nápodobou, ale stává se životním stylem. Členové kapely rozhodně patří k ostříleným hráčům, hudebníci Mijaktic Orkestar působí v souborech, patřícím ke špičce menšinových hudebních žánrů, stačí připomenout Gothart, Braagas, Krless. Obsazení: Jan Klíma – kytara, cistra, gajdy, zpěv, Ondřej Koblížek – klarinet, zpěv, Dalibor Bzirský – housle, zpěv, Marek Vojtěch – akordeon, zpěv, Karel Zich – kontrabas, zpěv.
 
MIJAKTIC ORKESTAR

THE BROWNIES

reggae-latin music

18.30

Videowww.thebrownies.cz/
Trio The Brownies je těžké definovat hudebním stylem, žánry se navzájem prolínají. Soul, latinsko-americký jazz, swing, reggae, blues.. Třemi základními členy udávajícími typický zvuk a tón kapely, jsou: Pavel Rohlena na osmistrunnou kytaru, která je hybridem kytary a baskytary, zastane oba nástroje zároveň, je zpěvákem a vytváří ústní perkusní zvuky. Annamaria d´Almeida je nezaměnitelnou soulovou zpěvačkou, mimo to stále rozvíjí svou vokální scatovou techniku. Hana Rohlenová hraje na originální bicí soupravu s perkusními komponenty.
 
THE BROWNIES

SARRAF

bosna-balkan music

17.00

Video
Hudba, která vás zanese na Balkán, to je kapela Sarraf hrající s bosenským zpěvákem Predragem Duronjičem. Temperamentní kapela hraje bosenské sefardské písně, cikánské písně v romale, temperamentní instrumentálky na cestě napříč Balkánem. Těší se na vás zpěvák a kytarista Predrag Duronjic, hradecký kytarista Jan Pácha, houslistka a zpěvačka Jitka Malczyk a kontrabasista Martin Chaloupka.
 
SARRAF

ANNA BECKEROVÁ

indie-folk

16.00

Videobandzone.cz/annabeckerova
Pokud toužíte objevit na začátku prázdnin nějakou novou, příjemně nenásilnou domácí hudbu, pak vás jistě potěší Anna Beckerová. Mladá písničkářka z Hradce Králové o sobě dala vědět loňskou skladbou "It Feels Like Spring", kterou produkoval Thom Artway. Beckerová zatím není mediálně příliš známá a koncertuje především v okolí Hradce, ale její projev a texty jsou už ted předzvěstí velkého talentu. Je klidná, niterná a hřejivě melancholická. Anna je obdařená hlasem, který sice neboří skály, ale jeho zabarvení vás vezme spolehlivě na výlet do vaší duše.
 
ANNA BECKEROVÁ

FIRESHOW ALTERNA

žonglérský workshop pro děti a dospělé

15.00

www.fireshow-alterna.cz/zonglovani/
FIRESHOW ALTERNA

NA JEDNOM BŘEHU 2019

AFTERMOVIE / VIDEO BY ALESCO.CZ

Video
Díky všem účinkujícím za milou návštěvu, stánkařům za nabídku, Agentuře Butterfly za výtečnou spolupráci, reklamním a mediálním partnerům za stálou přízeň, Městu Hradec Králové, Královéhradeckému kraji a Ministerstvu kultury za podporu a především Vám divákům za skvělou atmosféru a pozornos a svatému Petrovi nádherné počasí. Naviděnou při 18. ročníku v sobotu 30. května 2020 v Letním kině Širák
ZA CELÝ FESTIVALOVÝ TÝM VELKÉ DÍKY!! ??
Pro spuštění videa klikněte na ikonku vpravo.
NA JEDNOM BŘEHU 2019

NA JEDNOM BŘEHU 2018

Videospot - festival ve třech minutách

Video
NA JEDNOM BŘEHU 2018

NA JEDNOM BŘEHU 2017

Videospot - festival ve třech minutách

Video
NA JEDNOM BŘEHU 2017

Časový harmonogram

15.00
FIRESHOW ALTERNA
16.00
ANNA BECKEROVÁ
17.00
SARRAF
18.30
THE BROWNIES
20.00
MIJAKTIC ORKESTAR

Doprovodný program

Facebook Na jednom břehu
2020 © Na jednom břehu
Na jednom břehu