FESTIVAL NA JEDNOM BŘEHU / XIX. world music festival

LA3NO CUBANO SK

Hasta la vista, baby!

17.00

Videowww.la3nocubano.sk
Poprvé v Hradci zazáří slovenská kapela evropského formátu LA3NO CUBANO. Skupina založena v roce 2005 se skládá z hudebníků s různým muzikantským zázemím, od lidového houslisty, jazzového klavíristy, afro-latinských perkusistů, po funky balkánského saxofonisku a tvrdě elektrického basáka. Živá vystoupení jsou nespoutanou směsicí světových rytmů, Orientu, Balkánu, Afriky, Latinské Ameriky a melodičnosti slovenské lidové hudby. Kapela dostala pozvání na mnoho evropských festivalů z prostého důvodu: zas tolik takových, které dokážou s publikem zamávat, až zapomene, na které planetě se práve nachází, moc není. Hasta la vista, baby!
LA3NO CUBANO SK

BASKERY SWE

Killbilly banjo punk

19.00

Videowww.baskeryband.com
Poprvé do Hradce Králové přijíždí nadupané country-punk-rockové trio BASKERY ze Stockholmu. Tři zpěvačky a mimořádné instrumentalistky Greta, Stella a Sunniva Bondesson jsou sestry a pozornost světa si získaly staromódním způsobem: nakopaly ho do zadku. Abychom předešli pochybnostem mladších posluchačů, dodejme: a to docela zabijáckým způsobem. Samozvané královny killbilly banjo punku, ve kterém byste běžnou country hledaly marně, přinutily publicisty po každém skvělém albu sázet na stůl další a další přirovnání a předhánět se v superlativech, aby všechno stejně skončilo obyčejným našineckým konstatováním: „No potěš Pánbůh.“ Proto označení alternative americana nevěnujte žádnou pozornost, s realitou to má pramálo společného. To jen pro pořádek, abyste si po koncertu nestěžovali, že vás nikdo nevaroval.
Za ta léta suverénně vyhrané multiinstrumentalistky vydaly tři velmi úspěšná alba. Na jednom břehu si je užijete v "prime time" a my pěkně po česku brbláme: "Tři sestry .. a není to mále Antone Pavloviči?"
 
BASKERY SWE

ANETA LANGEROVÁ

Turné Dvě slunce

21.00

Videowww.langerovaaneta.cz
ANETA LANGEROVÁ přijíždí do Hradce Králové s novým turné Dvě slunce aneb Jak krásné je být milován. Na festivalu se představí s kompletní kapelou a smyčcovým triem „Pod širou oblohou“. Album Dvě slunce vyšlo na podzim roku 2020 a Aneta byla za tuto novou hudební polohu oceněna nominací na cenu Anděl. Nyní přijíždí rozzářit i hradecké publikum. Fanoušci kvalitní muziky se mohou těšit na zkušené muzikanty jako je klavírista a producent nové desky Jakub Zitko, bubeník Martin Kopřiva, baskytarista Miloš Klápště, kytarista Ludvík Kulich, violoncellistka a zpěvačka Dorota Barová, houslistka Veronika Vališová a violista Vladan Malinjak. Téměř dvouhodinový koncert Anety Langerové je směřován na závěr festivalu.„Věřím, že vám nové písně budou dobrými společníky. Každý z příběhů má svou vlastní atmosféru. Ta vás třeba zavede blíž k tišině vlastní duše. Tak jako mne. Těším se, že se všichni opět setkáme na živých koncertech našeho turné, kde si je společně zazpíváme a už se nemohu dočkat až budeme zase na cestách, má to své kouzlo, které si v této situaci uvědomuji ještě mnohem víc. Moc mi chybí ta interakce s publikem, atmosféra živého hraní je nenahraditelná. Musíme být všichni silní a zvládnout, co se dá. Hlavně neklesat na mysli a udržet si naději“, vzkazuje Aneta.
Partneři turné Dvě slunce Anety Langerové: Domanský.cz, Český rozhlas Radiožurnál, SHERWOOD Digital
 
ANETA LANGEROVÁ

FESTIVAL 2021

informace pro skalní fanoušky

Natěšeně doutnáme a vystřelené datum budiž světlicí na konci tunelu! Svoláváme naši společnou vůli, lásku a energii na sobotu 21. srpna 2021. 
Chystáme pro Vás nádherný celodenní program, tak se těšte.
Všechny VOUCHERY nevyužité v roce 2020 zůstávají v platnosti na 19. ročník festivalu. Děkujeme také všem sponzorům a reklamním partnerům za stálou přízeň. Za celý festiivalový tým Vám přejeme hlavně zdraví! Posilujme přátelství, solidaritu, zdravý rozum, péči o přírodu a hudbu v nás. Brzy na viděnou, přátelé!
Martina Součková / ředitelka festivalu
FESTIVAL 2021

DAN BÁRTA A ILLUSTRATOSPHERE

POZOR - ZMĚNA MÍSTA KONÁNÍ!

9. 9. 2020 od 20.00 hodin

DAN BÁRTA & ILLUSTRATOSPHERE / ZVÍŘENÝ PRACH TOUR 
STŘEDA 9. ZÁŘÍ 2020 od 20 h -   ZMĚNÍ MÍSTA KONÁNÍ! - LETNÍ KINO ŠIRÁK HRADEC KRÁLOVÉ
Dvakrát přeložený koncert z důvodu situace v zemi. 
K datu 28. 8. je již jasné, že všechny klubové zářijové akce zůstávají s povinností nošení roušek při kapacitě nad 100 diváků. Z toho důvodu a také z důvodu velkého zájmu o koncert DANA BÁRTY v Hradci Králové rozhodli jsme se na poslední chvíli přeložit koncert z BIO CENTRAL na vzduch do LETNÍHO KINA ŠIRÁK. Vracíme se tak na festivalové místo činu, navyšujeme kapacitu vstupenek a moc se těšíme na krásný zvuk a přírodní prostor.
Věříme, že i Vás tato změna potěší a pohladí Vaši svobodnou duši. 

Dan Bárta, jedenáctinásobný držitel Ceny Anděl v kategoriích Zpěvák roku a Zpěvák čtvrtstoletí, se zapsal v devadesátých letech do širokého povědomí s kapelou Alice a účinkováním v muzikálu Jesus Christ Superstar. Stal se také neodmyslitelnou součástí kapely J.A.R. V roce 2000 překvapil fanoušky s vlastní skupinou Illustratosphere, se kterou aktuálně představí páté řadové album Kráska a zvířený prach. Nezaměnitelný hlas s vynikající technikou zpěvu, prvotřídní hudebníci a písně vzlétající nad tuzemský standard populární hudby. 

Dan Bárta & Illustratosphere okouzluje posluchače napříč generacemi i hudebními žánry již dvacet let! Do Hradce Králové přijíždí s novým albem a to v tradičním obsazení:

Dan Bárta - zpěv
Filip Jelínek - klávesy
Robert Balzar - kontrabas, baskytara
Martin Valihora - bicí

Miroslav Chyška - kytary

Cena vstupenky 490,- Kč. www.hkpoint.cz 
DAN BÁRTA A ILLUSTRATOSPHERE

NA JEDNOM BŘEHU 2019

AFTERMOVIE / VIDEO BY ALESCO.CZ

Video
Díky všem účinkujícím za milou návštěvu, stánkařům za nabídku, Agentuře Butterfly za výtečnou spolupráci, reklamním a mediálním partnerům za stálou přízeň, Městu Hradec Králové, Královéhradeckému kraji a Ministerstvu kultury za podporu a především Vám divákům za skvělou atmosféru a pozornos a svatému Petrovi nádherné počasí. Naviděnou při 18. ročníku v sobotu 30. května 2020 v Letním kině Širák
ZA CELÝ FESTIVALOVÝ TÝM VELKÉ DÍKY!! ??
Pro spuštění videa klikněte na ikonku vpravo.
NA JEDNOM BŘEHU 2019

NA JEDNOM BŘEHU 2018

Videospot - festival ve třech minutách

Video
NA JEDNOM BŘEHU 2018

NA JEDNOM BŘEHU 2017

Videospot - festival ve třech minutách

Video
NA JEDNOM BŘEHU 2017

Časový harmonogram

12.00 / 2. stage
DAVID FIEDLER accos-folk-rock
14.00 / 2. stage
RYTMIKA.SK drums-workshop
16.00 / 2. stage
GOJI Hk acoustic-folk
17.00 / Hlavní stage
LA3NO CUBANO / SK ethno-electro-worldmusic
18.00 / 2. stage
COCOMAN & BOLDRICK reggae-pop
19.00 / Hlavní stage
BASKERY / SWE killbilly-banjo-punk
20.00 / 2. stage
WILLIAM VALERIÁN one-man-show
21.00 / Hlavní stage
ANETA LANGEROVÁ s kapelou a smyčcovým triem / koncert DVĚ SLUNCE

Doprovodný program

Facebook Na jednom břehu
2021 © Na jednom břehu
Na jednom břehu
123movie